Potisk transferem

Značení textilu – potisk transferem

Transferový potisk, neboli tisk přenosem je technologie se skvělými vlastnostmi: je trvanlivý,stálobarevný a dobře drží,
Celý vzor se přenáší z papírové předložky na textilii. Disperzní barvivo se natiskne na papírovou podložku, ze které přechází na textilii ve formě par.

Tato metoda potisku je velmi vhodná na přenesení fotografií, ale i grafiky, která však musí být uzavřena ve tvaru čtverce nebo obdélníku.
Tento princip využívá k přenosu obtisku transferu na textilii speciálních strojů nazývaných aplikátory transferů. Jedná se vlastně o lis, který působí na obtisk přiložení na látku tlakem a teplotou.

Technologii začala používat v roce 1951 firma DuPont.

Výhody a nevýhody transferu: Výhodou transferu je možnost aplikace na více druhů textilních materiálů při zachování dokonalého krytí textilu motivem. Transfer umožňuje tisknout velmi tenké kontury, detaily loga.
Nevýhodou je náročnější předtisková příprava. Motiv je na textil zažehlen.Jedná se o fólii a motiv tak není přirozený, jako je tomu u sítotisku. Nelze potiskovat na na impregnovaný textil, fleecový textil a softshell.

Potisk transferem

Potisk transferem

Pro transferový tisk je možné vybírat ze speciálních folií, které nabízejí široké škály barev. Na plotteru vyřežeme požadované logo či obrázek a následně zažehlíme v termolisu při teplotě 150°C a určitého tlaku (nelze zažehlit žehličkou).Transferový potisk se hodí na malonákladový potisk.
Individuálně je možné po konzultaci udělat i potisk flokem, který je příjemný na dotek svým semišovým povrchem.
Cena transferového tisku se určuje počtem barev, velikostí a složitostí.

Data: Podklady pro transferový tisk je je potřeba dodat ve formátu CDR, nebo AI, převedené do křivek.

potisk transferem

Potisk transferem –